post-title 9 İp Ucu ile Ayaklarınızda Cennet Ferahlığı http://www.ayakbakimmerkezi.com/wp-content/uploads/blog6.jpg 2016-09-16 17:52:47 yes no Posted by

9 İp Ucu ile Ayaklarınızda Cennet Ferahlığı

1. Sirke Mucizesi Eğer yorgun ve kaşınan ayaklara sahipseniz, sirkeyi deneyebilirsiniz ! Yorgun ayakları dinlendirmek için sirkeyle ayaklarınızı durulayın; Biraz ılık su biraz da sirkeli suda ayaklarınızı bekletip, durulamak varsa kaşıntıyı azaltacak ve ayaklarınızı dinlendirecektir. 2. Ayaklarınızın Altında Tenis Topu Yuvarlayın Şaşırtıcı derece büyük etkileri olan bu yöntemi mutlaka denemelisiniz. Ayaklarınıza çok etkili bir masaj olacaktır. […]

Posted by

1. Sirke Mucizesi

temiz ayaklar
Eğer yorgun ve kaşınan ayaklara sahipseniz, sirkeyi deneyebilirsiniz ! Yorgun ayakları dinlendirmek için sirkeyle ayaklarınızı durulayın; Biraz ılık su biraz da sirkeli suda ayaklarınızı bekletip, durulamak varsa kaşıntıyı azaltacak ve ayaklarınızı dinlendirecektir.

2. Ayaklarınızın Altında Tenis Topu Yuvarlayın

tenis topu ile masaj

Şaşırtıcı derece büyük etkileri olan bu yöntemi mutlaka denemelisiniz. Ayaklarınıza çok etkili bir masaj olacaktır.

3. Ayaklarınızı Yeşil Çaya Daldırın

ayaklar ve yeşil çay

Evet yeşil çay içmek vücut için çok sağlıklıdır fakat ayaklarınız içinde mutlaka kullanmalısınız. Yeşil çay doldurduğunuz bir kaba ayaklarınızı daldırın ve gerisini yeşil mucizeye bırakın.

4. Deniz Kumunu Nasırlarınızı Hafifletmek İçin Kullanın

deniz kumu ve ayak bakımı
Nasırı yumuşatmak için bir kaba yarım bardak elma sirkesi doldurun içinede bir miktar deniz kumu, daha sonra ayaklarınızı kumun üzerinde gezdirin, garip ve güzel bir his.

5. Ağrıları Hafifletmek İçin Acı Biber ve Zeytinyağı!

acı biber zeytin yağı masajacı biber ve yağ ayak bakımı

 

 

 

 

 

 

 

Ayak ağrısı çekiyorsanız biraz zeytinyağının içine acı biber atıp bir gece bekletin sonra bu yağı ayaklarınıza masaj yaparak sürün.

6. Ayak Tabanındaki Çatlaklar İçin Avokado ve Muz!deri çatlakları ve muz etkisi

Çatlaklardan kurtulmak için limon suyu, bal ve muzu karıştırarak oluşturacağınız karışımı kullanabilirsiniz eğer daha etkili olmasını istiyorsanız muza ek olarak avokado da kullanabilirsiniz.

7. Ev Yapımı Bu Mucizeyle Ayak Kokusuna Son

limon ve ayak sağlığı

Ayak kokusu sosyal yaşantınızı bile olumsuz yönde etkileyen ciddi bir sorundur. Evde hazırlayacağınız hindistan cevizi ve misket limonu(yeşil limon) karışımıyla ayak kokunuzun önüne geçebilirsiniz!

8. Ayaklarınıza Ekstra Yumuşaklık Veren Asprin Banyosu!

ferah ayaklar

Sadece 4 5 adet asprini ezip, limon suyuyla karıştırdıktan sonra macun kıvamını elde edin, daha sonra ayaklarınıza sürün ve pamuklu bir çorap giyin 10 dakika kadar bekledikten sonra ılık suyla durulayın ve yumuşak ayaklarınıza merhaba deyin :)

9. Ve Ayaklarınızı Nane İle Temizleyin !

nane ve ayak sağlığı
2 bardak toz şekerin içine yarım su bardağı hindistan cevizi yağı ve bir tutam nane ilave edin, ayaklarınıza peeling uygular gibi uygulayın sonuç tertemiz ayaklar

Derya Güngörür Diğer Blog Yazıları

Loading…