post-title El Bakımı Neden Önemlidir ? http://www.ayakbakimmerkezi.com/wp-content/uploads/el-bakım6.jpg 2017-01-07 16:58:34 yes no Posted by

El Bakımı Neden Önemlidir ?

El Bakımı ve Önemi El bakımı neden önemlidir ? Çünkü ellerimiz, yüzümüzden sonra vücudumuzun hava ile en çok  temas halinde olan bölgeleridir. Bu nedenle yüzümüz gibi ellerimizin de belli aralıklar ile yapılacak özel bakımlara ihtiyacı vardır. Ellerimizde ayrı ayrı bakımının yapılması gereken cilt ve tırnak dokuları bulunmaktadır. Hem estetik hem de temizlik açısından çok önemli olan […]

Posted by

El Bakımı ve Önemiel bakımı

El bakımı neden önemlidir ? Çünkü ellerimiz, yüzümüzden sonra vücudumuzun hava ile en çok  temas halinde olan bölgeleridir. Bu nedenle yüzümüz gibi ellerimizin de belli aralıklar ile yapılacak özel bakımlara ihtiyacı vardır. Ellerimizde ayrı ayrı bakımının yapılması gereken cilt ve tırnak dokuları bulunmaktadır. Hem estetik hem de temizlik açısından çok önemli olan el tırnakları pek çok hastalığın taşıyıcısı olabilir. Ayrıca ellerin cerrahi yollarla gençleştirilmesi söz konusu olamadığı için el bakımı daha çok önem kazanmaktadır.

yaşlılık ve elEllerin bakımında, her gün düzenli olarak uygun nemlendirici kullanmak, bakımlı görüntüyü korumanın yanı sıra sıcak, soğuk, güneş, duman, deterjan, sabun ve benzeri dış etkenlere karşı ellerin dayanıklılığını arttırmaktadır. Haftalık olarak uygulanması gereken peelingler, ellerdeki ölü deriyi temizler ayrıca güneşten ya da yaşlılık nedeniyle oluşabilecek lekelenmelere karşıda cildi tazeler ve el derisine yumuşaklık kazandırır. Yaz aylarında yüze uyguladığımız şekilde güneş koruyucularının ellerimize de uygulanması ellerin güneşe bağlı yaşlanma korunması için önem taşır. Ayrıca güneşe bağlı oluşan lekelenmeleri de önlenmiş oluruz.

Ellerimizin üzerinde, parmak uçlarımızda ve avuç içlerimizde oluşabilecek nasırlar medikal el bakımında uygulanan özel teknikler ile temizlenmektedir. Uzmanlarımız tarafından tedavi edilen bölgenin korunması için özel ürünler önerilir ve uygun periotlarda kontroller sağlanarak takip gerçekleştirilmektedir. Tırnaklar ellerimizde özel bakım isteyen bölümler arasında yer almaktadır.

El Bakımı İçin Yapılabilecek Uygulamalar

– Tırnakların doğru şekilde kesilmesi, tırnak batması sadece ayaklarda meydana gelmemektedir,

el tırnak kesimi

 

 

 

 

– Tırnak kenarındaki etlerin kesilmeden temizlenmesi,

el bakımı temizliği

 

 

 

 

 

-Temizlik açısından tırnak boyunun çok uzun tercih edilmemesi,

el-bakim11

 

 

 

 

-Devamlı oje kullanımından kaçınılması,

el bakımı oje

 

 

 

 

-Kimyasal maddelerle direk temasından kaçınılması,

el kremi ve bakım

 

 

 

 

 

-Ellerimizi yoğun olarak kullandığımız bir işe sahipsek el bakımına ayrıca özen gösterilmesi hem görüntü hem sağlık açısından yapılması gerekenlerin başında gelir.

günlük el bakımı

 

 

 

 

 

Hatalı uygulanan manikürler de, tırnak kenarlarında bulunan, tırnağın canlı bölümünü dış faktörlere karşı koruyan et daha derin olarak alınabilmektedir. Bu durum, tırnak yatağının bozulmasına ve dolayısıyla bir süre sonra uçtan diplere doğru parmağın her türlü dış etkene maruz kalmasına neden olmaktadır.

Uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilecek medikal el bakımı ile bu et bölümü kesilmeden geriye doğru itilmektedir. Tırnak üzerinde kalan partiküller de özel uçlar yardımıyla temizlenmektedir. Genellikle ayak tırnaklarında görünse de bazı problemler el tırnaklarında da görülmektedir.Bunlar tırnak batması, mantar oluşumu deformasyonlar, tırnak kalınlaşması, el tırnaklarında da görülen problemler arsında yer almaktadır. Elde oluşan bu sorunların tedavisi ve tekrarının önlenmesi için medikal el bakımı gerekir.

Kendimizin uygulayacağı günlük bakımların yanı sıra belli aralıklarla medikal el ve ayak sağlığı, bakım merkezlerinde uzman kişiler tarafından hijyenik ortamda, steril ve doğru cihazlarla, uygun ürünlerle yaptırıldığında alacağınız sonuçlar sizleri daha da memnun edecektir.

Derya Güngörür Diğer Blog Yazıları

Loading…